Wolność po Amerykańsku – pickupy

Amerykański pickup gotowy do outdoorowej przygody za miastem

Swój samochód z daleka poznajesz na parkingu niezależnie czy to wielki F250 czy klasyczna Tacoma. Widać, że wyróżnia się na tle pozostałych szaraczków. Twoja mini-ciężarówka napędzana potężnym minimum pięciolitrowym silnikiem benzynowym, którego brzmienie jest jak kojąca muzyka. Po wdrapaniu się po progu do kabiny rozsiadasz się wygodnie w skórzanym fotelu. Z miejsca kierowcy rozpościera się widok, którego nie zasłaniają inne osobówki, taki poszerzony horyzont. Po odpaleniu ustawisz dźwignie automatycznej skrzyni w pozycji D i odjedziesz pozostawiając na parkingu kierowców z tęsknymi, zazdrosnymi spojrzeniami. Takie auto wzbudza respekt a prowadzenie go daje poczucie pewności.

Pierwotnie, pickupy zostały zaprojektowane jako auta do pracy, głównie na wsi. Stąd rozdzielona od pasażerskiej przestrzeń ładunkowa, konstrukcja oparta na ramie i potężna jednostka napędowa. Obecnie samochody te ewoluowały utrzymując swoje główne cechy ale stały się wygodne i funkcjonalne, umożliwiając ich właścicielom wykorzystanie ich nie tylko do ciężkich zadań na farmie.

Kiedyś nie do pomyślenia była by podwójna kabina pasażerska w pickupie. Obecnie pojazdy te coraz bardziej stają się „cywilne” stąd duża ilość modeli 5-6 osobowych z nadwoziem typu double-cab i king-cab. Pojazdy te okazały się doskonałymi rodzinnymi pojazdami kojarzonymi z rekreacją, aktywnymi sportami i szeroko rozumianym outdoorem. Można łatwo zmieścić do nich sprzęt turystyczny, duże zakupy, narzędzia czy długi sprzęt sportowy jak deska surfingowa czy snowboard. W obszernej kabinie oddzielonej od wielkiego bagażnika podróżuje się wygodnie i bezpiecznie. Spory zapas mocy powoduje, że kierowca czuje się pewnie na drodze.

Wolność na 4 kołach

Obecnie pickupy można spotkać wszędzie. Wykorzystywane są do pracy na gospodarstwach rolnych, jeździ ich wiele w przedsiębiorstwach budowlanych, chętnie używają ich leśnicy. Ze względu na możliwość przewodu większego sprzętu znajdują zastosowanie w służbach takich jak Straż pożarna, policja czy straż graniczna. Ale to tylko jedna strona medalu. Spora ich część jeździ jako auta rodzinne, pojazdy rekreacyjne i firmowe limuzyny. Część przerabia się na kampery 4×4 są cenione również przez wędkarzy i myśliwych. W zależności od konfiguracji miejsc w kabinie, ładowności, wymiarów paki i wyposażenia można dla nich znaleźć zastosowanie w prawie każdej sytuacji.

Jeżeli poszukujesz amerykańskiego potwora do zadań specjalnych to dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami i opowiedz jakiego dokładnie pickupa szukasz. Postaramy się pomóc spełnić twoje amerykańskie marzenie.