Import klasycznych samochodów z Ameryki

Zabytkowe i klasyczne auta ze Stanów od zawsze były łakomym kąskiem dla kolekcjonerów i fascynatów amerykańskiej motoryzacji. Kultowe modele takie jak produkowany w latach sześćdziesiątych Ford Mustang czy Corvette są ikonami motoryzacji. Znawcy twierdzą że mają duszę w przeciwieństwie do nowoczesnych modeli. Pojazdy takie wzbogacają kolekcje i wzbudzają podziw na ulicach.

Zleć nam zakup i transport starych aut z USA

Import klasyków amerykańskiej motoryzacji jest prostsze i tańsze niż nowych aut. Dzięki znajomości rynku za oceanem potrafimy wyszukać prawdziwe perełki i pojazdy, które nadają się do renowacji i odbudowy. Po remoncie staną się prawdziwymi rarytasami, które będą cieszyć nowego właściciela jeszcze długie lata.

Kooperujemy z domami aukcyjnymi i sprzedawcami, którzy mają w swojej ofercie właśnie klasyczne modele. Każdy z pojazdów sprawdzamy dokładnie oceniając jego stan techniczny i perspektywy remontu. Naszej ocenie podlegają także dokumentu, tak aby po sprowadzeniu nie było komplikacji przy rejestracji klasyka w kraju. Będziemy pośredniczyć w zakupie, procesie transportu oraz procedurach celnych. Zlecając nam nabycie pojazdu nie będziesz musiał się angażować w formalności, samochód dostarczymy do Polski.

Jakie opłaty czekają nas przy sprowadzaniu auta zabytkowego z USA?

Samochód w Stanach uważany jest za zabytkowy kiedy upływa 30 lat od daty jego produkcji. Taki status auta gwarantuje nam szereg udogodnień i preferencyjne warunki importu.

Klasyki są zwolnione z opłat celnych i akcyzy. Możemy także liczyć na dodatkowe bonusy w postaci obniżonego VAT-u na te pojazdy, który wyniesie nie 19 a 8%. Zatem koszty sprowadzenia takiego auta ograniczają się do opłat transportowych i frachtu morskiego.

Jeżeli jesteś fascynatem starej i klasycznej motoryzacji warto rozważyć import kolekcjonerskiego samochodu zza wielkiej wody. Może się to również okazać doskonałą inwestycją podobną do lokaty w dzieła sztuki, z tą różnicą że obrazem czy rzeźbą możemy cieszyć oko ale nie wyjedziemy nimi na miasto 😉

Kalkulator kosztów sprowadzenia klasyka