Jak znaleźć auto w Stanach?

Najlepiej zacząć poszukiwania na serwisach aukcyjnych, do których linki są umieszczone na naszej stronie w zakładce Licytacje. Można także skontaktować się bezpośrednio z nami i zlecić poszukiwanie konkretnej marki i modelu. Aby przyspieszyć proces identyfikacji samochodu warto spisać numer aukcji lub ogłoszenia (stock, ID, lot, post).

Jak opłacić depozyt i gdzie wpłacić należność za wylicytowane auto?

Depozyty i opłaty za wygrane aukcje wpłacacie na nasze konto bankowe.

Ile może kosztować naprawa lub remont samochodu ze Stanów?

Zanim zdecydujecie się na zakup samochodu uszkodzonego lub klasyka do renowacji warto zasięgnąć opinii mechanika i blacharza o przewidywanych kosztach naprawy samochodu. Możemy także przedstawić nasz prognozowany budżet remontu. Najczęściej ostateczny koszt pojazdu po remoncie jest znacznie niższy niż samochodu nabytego w kraju.

Termin „salvage title” co oznacza?

Jest to oznaczenie pojazdów, które zostały odebrane przez ubezpieczalnie i wystawione do sprzedaży aukcyjnej. Większość tych samochodów posiada nieznaczne uszkodzenia i nadaje się do naprawy. Często można znaleźć pojazdy z niewielkimi usterkami i defektami. Po naprawie mogą być zarejestrowane i dopuszczone do ruchu w Europie.

Clean tittle” – samochód bezwypadkowy?

Z tym title możemy znaleźć samochody z kosmetycznymi usterkami, drobnymi zarysowaniami lub defektami niepowodującymi utraty gwarancji. W większości posiadają czysty status w bazię CarFax.

Dokumentów z jakim TITLE” lepiej unikać ?

Jeżeli chcemy zarejestrować auto zza Oceanu w Europie musimy posiadać odpowiedni akt własności. Unikajmy pojazdów z „TITLE” wyszczególnionymi poniżej:
ACQ BILL OF SALE
ACQUISITION BILL OF SALE
ARTIFICERS LIEN TRANSFER
ABND/LIEN NC DLR ONLY DELAY
BILL OF SALE
BR
BV
CLEAN TITLE – NO VIN
CLEAN TITLE W/ UNSATIS LIEN
CERTYFICATE OF DESTRUCTION
CERT OF SALV BRANDED FLOOD
DISMANTLER W/ UNSATISFIED LIEN
EXPORT BILL OF SALE
FOR JUNK
FLOOD
FLOOD SALVAGE
FLOOD TITLE
FIRE DAMAGE
FOR PARTS ONLY
FLOOD SALVAGE VEHICLE TITLE
IRREPARABLE
MV907A WAIV-272.1
MV37 P.O. DISM ONLY
MV907A W/ BRAND WAIVE
MV907A W/ NO PUBLIC VIN
MV907A W/ UNSATISFIED LIEN
MV-51B / STMT OF OWNERSHIP
MV907A W/ MD REASSIGNMENT
MV35 NO TITLE-DISMANTLE/SCRAP
NY-MV-51
NON-REBUILABLE
NON-REPAIRABLE
PARTS ONLY
PARTS ONLY W/NY REASSIGMENT
REBUILDABLE KIT CAR
REBLT SALV W/ UNSATISFIED LIEN
SALVAGE THEFT – NO PUBLIC VIN
SALVAGE TITLE DAMAGE WATER/FLOOD
WATER
WATER/FLOOD
Auta z innymi „title” można importować i rejestrować na terenie UE

Skąd pochodzą auta wystawione na licytacje?

Ogromna większość pojazdów na licytacjach wystawiana jest przez firmy ubezpieczeniowe. Zdarzają się także aukcje z samochodami powystawowymi lub poleasingowymi. Każdy przypadek staramy się rzetelnie sprawdzić opierając się na raportach i informacjach od dealerów. Prowadzimy także własne inspekcje pojazdów w przypadku ogłoszeń na portalach ebay i craigslist.

Czy da się przewidzieć cenę która zakończy aukcję?

Tego się nie da zrobić na 100% ale można określić maksymalną opłacalną cenę za jaką warto nabyć i sprowadzić pojazd. Zazwyczaj jest to rentowne do 70% wartości tego samego modelu samochodu na rynku wtórnym w Polsce. Przy obliczeniach koniecznie należy zawrzeć kwotę naprawy pojazdy i wszelkie koszty przed zarejestrowaniem go w kraju. Warto również zwrócić uwagę na ceny jakie osiągnęły podobne samochody na wcześniejszych aukcjach. Na podstawie powyższych danych wyznaczamy wspólnie z klientem maksymalną kwotę do jakiej będziemy licytować pojazd.

Auto w Polsce w 8 tygodni!

Od początku kiedy wybraliśmy wspólnie aukcję na tak zwanego klasyka minęło 8 tygodni i mój Challenger był w Polsce gotowy do renowacji. Papiery też ogarnięte w porządku, łącznie z opinią eksperta.

Artur Mieszycki

Audi Q5

Wszystko w najlepszym porządku. Po wygranej licytacji zamówiłem transport zamówiłem do Rotterdamu. Auto po rozładunku do Polski trafiło na lawecie. Odbiór w Bytomiu.

Kraszewski Janusz
Spawarki

Kupiłem Pickupa

Udało się sprowadzić mojego wymarzonego dzika, FORDA F150. Dziękuje Panowie za obsługę i ogarnięcie gazu!

Auto przygotowane do rejestracji w Polsce, już jeżdżę 3 miesiące od zakupu.

Seba