Procedura zakupu auta importowanego z USA

ETAP 1: Wybór samochodu

Samochód możecie Państwo znaleźć na jednym z portali aukcyjnych lub ogłoszeniach prywatnych. Po wybraniu pojazdu zbierzemy dla Was informacje i przedstawimy opinię naszych specjalistów. Korzystamy także z komercyjnych raportów agencji: CARFAX, AUTOCHECK, EPICVIN, INSTAVIN.

Nasze doświadczenie jest do Państwa dyspozycji. Pomożemy wam naszą radą od samego początku procesu zakupu.

ETAP 2: Podpisanie umowy po ustaleniu górnej granicy ceny zakupu

Kiedy zapoznacie się z naszą opinią i wyceną a następnie podejmiecie decyzje o chęci kupna konkretnego pojazdu ustalimy górną kwotę jaką chcecie przeznaczyć na auto. Przedstawimy także koszty całkowitego transportu (fracht + transport kołowy) pojazdu z USA do Polski. Jeżeli przedstawione prognozy są akceptowalne przechodzimy do dalszych formalności czyli podpisania umowy i wpłaty kaucji wynoszącej 10% założonej kwoty. Jest to zabezpieczenie na wypadek wycofania się z ostatecznego zakupu po wygraniu aukcji (różne sytuacje się zdarzają). Jeżeli nie wygramy licytacji zaliczka wraca do Was na konto w przeciągu 36 godzin od zgłoszenia wykonania przelewu.

ETAP 3: Wykup samochodu

Jeżeli uda się wygrać aukcję mają Państwo dwa dni na wpłacenie całości wylicytowanej kwoty. Pieniądze wpłacacie na nasze konto w USA, może być to wykonane jedynie w dolarach amerykańskich USD. Więc należy się do tej operacji wcześniej przygotować. Jeżeli nie dokonacie w terminie wpłaty zostaniecie pozbawienia kaucji i obarczeni dodatkowymi opłatami operacyjnymi.

ETAP 4: Sprowadzenie samochodu z USA

Kiedy wpłata za aukcje wpłyną na wskazane konto rozpoczynamy organizację transportu samochodu. Pierwszy etap to dostarczenie samochodu do naszego magazynu. Następnym krokiem jest załadunek samochodu do kontenera morskiego. Kiedy ładunek znajdzie się na statku informujemy o przewidywanym czasie dotarcia do jednego z Europejskich portów. Po rozładunku samochód transportem kołowym trafi pod umówiony z Państwem adres. Wtedy też zamykamy cały proces zakupowo-transportowy i regulujemy resztę opłat.