Buick Riviera swoją wyjątkową nazwą miał nawiązywać do Lazurowego wybrzeża (Riwiera Francuska) położonego we francuskiej Prowansji. Po raz pierwszy nazwa ta została użyta w 1949 roku w modelu Buick Roadmaster Riviera Coupé. Pierwsza generacja miała swoje początki w 1962 roku jako model na rok 1963.

Buick Riviera – dane techniczne i spalanie

Z początku model ten był produkowany tylko z silnikiem V8 o pojemności 6,6 l i mocy 325 km. Ponadto posiadał również automatyczną skrzynią Dynaflow. Jego długość wynosiła 5283 mm, z kolei szerokość 1938-1946 mm. Należy zaznaczyć, że większe modele Buicka, były w stanie rozpędzić się od 0 do 97 km/h w czasie poniżej 8 sekund. Prędkość maksymalna wynosiła 185 km/h, natomiast zużycie paliwa wynosiło około 17,8 l/100 km.

Druga generacja pojazdu doczekała się nowego, zdecydowanie większego nadwozia. Auto po raz pierwszy mogło pomieścić sześć osób. 

W roku 1968 zostały przeprojektowane tylne oraz przednie zderzaki pojazdu. Trzecia odsłona Buick Riviera pojawiła się w 1971 roku, w tym czasie pojazd wzbogacono w Max Trac, czyli system kontroli trakcji, który miał zapobiegać utracie przyczepności w trakcie przyspieszania na mokrej nawierzchni.

Buick Riviera – opinie

Największą zaletą pojazdu jest jego wygląd. Patrząc na ten samochód, widzimy typowy amerykański styl. W przypadku, w którym chcielibyśmy udać się samochodem takim jak Buick Riviera na wycieczkę, powinniśmy liczyć się z faktem, iż auto to posiada bardzo mały bagażnik i dość ospałą skrzynię biegów.

Buick Riviera – cena

Buick Riviera to pojazd, na który będziemy musieli przeznaczyć od 20 000 do 140 000 zł. Na cenę ma wpływ oczywiście stan pojazdu. Jeżeli zależy nam na sprawnym, w pełni funkcjonującym pojeździe, musimy na Buick Riviera przeznaczyć nieco więcej.

Jeśli marzysz o sprowadzeniu dowolnej wersji Buick Riviera z USA – chętnie znajdziemy dla Ciebie właściwy egzemplarz, przeczesując amerykańskie portale ogłoszeniowe i aukcje, a następnie zorganizujemy bezpieczną dostawę do Polski. Skontaktuj się z nami!