Transport aut z USA - jak długo płynie statek?

Na wstępie należy zaznaczyć, że cały proces transportu auta, które wylicytowaliśmy na aukcji, jest dość złożony. Jak wygląda procedura sprowadzenia auta ze Stanów Zjednoczonych do Polski i ile to trwa? Wszystko znajduje się poniżej.

Formalności – jak wygląda proces transportu samochodu?

Po wygranej licytacji jesteśmy zobowiązani do złożenia przelewu za pojazd oraz za inne opłaty aukcyjne. Ważną rzeczą jest fakt, iż w zależności od tego, jaki bank posiada przekaziciel, płatność transferowana jest od 4 godzin do kilku dni (małe banki spółdzielcze).

W momencie, w którym środki na koncie bankowym domu aukcyjnego bądź dealera się zaksięgują, następuje zwolnienia auta. Teraz możemy umówić się na transport samochodu. Zwykle zajmuje to jeden lub dwa dni. W tym samym czasie tytuł własności zostaje przeniesiony i trwa to od kilku dni do nawet kilku tygodni.

Ile trwa transport drogą morską?

Gdy pojazd posiada wydany Title (bez niego nie możemy wyeksportować samochodu z USA) następuje załadunek do kontenera, który z kolei przenoszony jest na pokład kontenerowca. Niestety nie zawsze statek ma wolne miejsce, z tego powodu transport może opóźnić się nawet o kilkanaście dni. Transport drogą morską zajmuje od 14 do 30 dni. Statek po dotarciu do portu docelowego jest rozładowywany (trwa to 2-3 dni).

Gdy kontener zostaje zdjęty z pokładu, trafia do agencji celnej, w której przeprowadzana jest odprawa. Trzeba pamiętać o tym, że czynność ta w zależności od kolejki zajmuje 5-10 dni. Istnieją jednak przypadki, w których proces ten może się wydłużyć. Ostatnim etapem jest transport auta do klienta docelowego. Może to potrwać około 7 dni roboczych.

Jeśli marzysz o sprowadzeniu dowolnej wersji pojazdu z USA – chętnie znajdziemy dla Ciebie właściwy egzemplarz, przeczesując amerykańskie portale ogłoszeniowe i aukcje, a następnie zorganizujemy bezpieczną dostawę do Polski. Skontaktuj się z nami!