Lincoln Continental produkowany w latach 1960 – 2002 to wyjątkowo luksusowy i elegancki pojazd. Po raz pierwszy został zaprezentowany w 1960 roku. Lincoln Continental zastąpił model Premiere. Lincoln Continental cechował się masywnym i kanciastym nadwoziem. Poza tym charakteryzowały go kanciaste przednie błotniki przy owalnej, chromowanej atrapie chłodnicy z podwójnymi reflektorami. 

Lincoln Continental – dane techniczne i spalanie

Pojazd posiadał silnik V8 6.6l Cleveland oraz V8 7.5l 385. Cechował się mocą 

193 km/h. Lincoln Continental odznacza się 3-biegową automatyczną skrzynią biegów i tylnym napędem. Jego długość wynosi 5715-5918 mm, natomiast szerokość to 2022-2029 mm. Lincoln Continental to pojazd należący do kategorii „personal luxury”. Samochód został stworzony, aby dawać jak najwięcej satysfakcji kierowcy.

Lincoln Continental – opinie

Do dziś klasyczny wygląd Lincoln Continental wzbudza zainteresowanie i zachwyt. Podobnie, jak i brzmienie potężnej, 7,5-litrowej jednostki V8. Druga generacja samochodu pojawiła się po raz pierwszy w 1969 roku. Pojazd uległ pewnym zmianom. Nadwozie auta stało się przestronniejsze oraz zostało usztywnione. Poza tym z przodu pojawiły się chowane przednie reflektory pod obracającymi się, prostokątnymi kloszami. Wiele osób uważa, że Lincoln Continental to prawdziwy amerykański kanapowiec, pojazd posiadał dwukolorowe nadwozie, z opcjonalnym innym malowaniem dachu. Continental II oferowany był jako 4-drzwiowy sedan oraz 2-drzwiowe coupe.

Lincoln Continental – cena

Kwota, jaką powinniśmy przeznaczyć na Lincoln Continental 1970, waha się od 25 000 tys. zł do nawet 90 000 tys. zł. Tak duży rozstrzał cenowy wynika przede wszystkim ze stanu, w jakim pojazd się znajduje. Jeżeli zależy nam na sprawnym, zadbanym samochodzie, powinniśmy szykować się na wysoką kwotę. 

Jeśli marzysz o sprowadzeniu dowolnej wersji Lincolna Continentala z USA – chętnie znajdziemy dla Ciebie właściwy egzemplarz, przeczesując amerykańskie portale ogłoszeniowe i aukcje, a następnie zorganizujemy bezpieczną dostawę do Polski. Skontaktuj się z nami!