Czym jest Salvage title

Jest oficjalnym wskazaniem, że pojazd został uszkodzony i jest uważany za całkowitą stratę przez firmę ubezpieczeniową, która wypłaciła roszczenie z tytułu uszkodzonego pojazdu. W większości przypadków pojazd brał udział w poważnym wypadku, a wysokie koszty naprawy pojazdu mogą przewyższać jego wartość. W takim scenariuszu firma ubezpieczeniowa zadeklaruje całkowitą stratę i przejmie pojazd.

Chcąc odzyskać poniesione koszty, firma ubezpieczeniowa często odsprzeda pojazd firmie zajmującej się naprawą lub przebudową samochodu, ciężarówki lub SUV-a. Zgodnie z prawem w większości stanów kolejny tytuł prawny do naprawionego lub przebudowanego pojazdu jest określany jako tytuł ratownictwa, jako sposób na poinformowanie przyszłych potencjalnych nabywców, że pojazd został uszkodzony.

Przepisy dotyczące pojazdów uszkodzonych w stanie uszkodzonym różnią się w zależności od stanu i zawsze zaleca się zapoznanie się z faktami dotyczącymi samochodu z uszkodzonym pojazdem przed zakupem.

Czy powinienem kupić samochód z odzysku?

Jeśli jesteś przyzwyczajony do pracy i naprawy pojazdów, zakup samochodu z odzysku może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. Jednak zakup samochodów powypadkowych wiąże się ze znacznym ryzykiem, w tym:

Nieznana historia

Kredytodawcy samochodów również wstrzymują się z finansowaniem, ponieważ nie są pewni co do historii wypadków i napraw samochodu z odzysku lub nie wiedzą w pełni, jak stabilny będzie pojazd, gdy ruszy w drogę.

Niska wartość ubezpieczenia

Jeśli kupisz samochód uszkodzony i ulegnie on wypadkowi, firma ubezpieczeniowa prawdopodobnie nie wypłaci dużych pieniędzy na pokrycie szkód, biorąc pod uwagę przede wszystkim niską wartość finansową samochodu uszkodzonego.

Warunki wysokiego oprocentowania i krótkoterminowej pożyczki

Jeśli pożyczkodawca samochodów zdecyduje się sfinansować samochód, ciężarówkę lub SUV z odzyskiem, pożyczkobiorca może spodziewać się wyższych stóp procentowych i krótszych terminów spłaty pożyczki, ponieważ pożyczkodawcy samochodów starają się chronić się przed problemami związanymi z odzyskiwaniem samochodu uszkodzonego.

Zapytaj firmę ubezpieczeniową samochodu z tytułu powypadkowego o pierwotną wycenę naprawy wszystkich prac wykonanych przy pojeździe. To da ci ogólne informacje na temat tego, ile uszkodzeń pochłonął samochód z odzysku, i może pomóc w wynegocjowaniu lepszej ceny zakupu. Uzyskanie dobrej umowy na finansowanie samochodu z odzysku nie jest łatwe. Dlatego powinieneś również skupić się na posiadaniu dużej rezerwy gotówkowej, aby zmniejszyć potrzebę finansowania samochodu.