Chevrolet Impala

Chevrolet Impala to jedno z najlepszych aut firmy General Motors. W roku 1965 sprzedaż tego modelu sięgnęła aż miliona aut, do dziś wynik ten stanowi niesamowite osiągnięcie w branży motoryzacyjnej. Model z 1958 roku to jeden synonim przepychu i luksusu. Impala była dużym autem posiadającym płetwy wychodzące z błotników ku górze. Tylne reflektory wyglądem przypominały zmrużone gadzie oczy. Na przestrzeni lat Chevrolet Impala nieustannie się zmieniał, jednak nie stracił swojego luksusowego, ikonicznego wyglądu, z którego zasłynął.

Chevrolet Impala – dane techniczne i spalanie

Znaczna część użytkowników starszych odsłon Chevroleta Impali narzekała na jego niezbyt wygórowane osiągi, z tego powodu obecnie w Impali można teraz znaleźć tylko najmocniejszy silnik V6, który z 3,6 Litra generuje 305 koni mocy. Charakteryzuje się on przede wszystkim tym, że ma on mniejsze spalanie i lepsze osiągi niż bazowa jednostka 2,5 Litra, którą możemy znaleźć w poprzednich rocznikach samochodu. W zależności od generacji spalanie może się różnić, jednak przeciętnie wynosi ono około 11,5 L.

Chevrolet Impala – opinie

Chevrolet Impala to typowe amerykańskie auto, które cechuje się dużym komfortem, ale i ospałością. Do zalet nowego Chevroleta Impali możemy zaliczyć doskonałą dynamikę wersji V6 3.6 (przy całkiem niskim spalaniu), dobre prowadzenie nawet podczas ekstremalnych warunków na drodze, perfekcyjne hamulce oraz odpowiednio wyważony układ kierowniczy, który daje informację zwrotną o tym, co dzieje się z kołami. Jeżeli chodzi o wnętrze pojazdu, zostały zastosowane w nim materiały wysokiej jakości, taki stan rzeczy bezpośrednio przekłada się na wysoki komfort użytkowania pojazdu. W pojeździe mamy stosunkowo dużo miejsca oraz bardzo wygodne fotele, dodatkowym atutem jest ogromny bagażnik.

Chevrolet Impala – cena

Impala pod względem cenowym to bardzo atrakcyjny samochód. Koszt nowej Impali to wydatek wahający się od 31 do 36 tysięcy dolarów, z kolei dwulatka znajdziemy już w cenie dwukrotnie niższej. Aktualny wygląd Impali nie zmienia się od 2014 roku, wszystkie roczniki są jego mniej lub bardziej zaawansowanym liftingiem. Należy jednak pamiętać o tym, że im starszy samochód, tym taniej można zakupić jego topową wersję. Modele z lat pięćdziesiątych są bardzo drogie, bowiem cena niektórych egzemplarzy sięga aż 50-60 tysięcy dolarów. Równie ciekawe modele pochodzą z lat 1965-70 i jest to wydatek rzędu 20-25 tysięcy dolarów. Chevrolet Impala to duży, przestronny, a także wygodny samochód, który posiada liczną grupę odbiorców. 

Jeśli marzysz o sprowadzeniu dowolnej wersji Chevroleta Impala z USA – chętnie znajdziemy dla Ciebie właściwy egzemplarz, przeczesując amerykańskie portale ogłoszeniowe i aukcje, a następnie zorganizujemy bezpieczną dostawę do Polski. Skontaktuj się z nami!