Ford Flex to pojazd wyjątkowo pojemny. Pomimo tego, że jest crossoverem, spełnia również funkcje minivana. Doskonale sprawdza się jako rodzinny samochód. Projektanci Forda w przypadku modelu Flex szczególną uwagę zwrócili na nadwozie, które cechuje się wysoką estetyką. Ciekawą rzeczą jest fakt, iż jego stylistyka nawiązuje do historii samochodów typu Station Wagon. Nie oznacza to jednak, że pojazd jest przestarzały – wręcz przeciwnie. Dzięki zastosowaniu delikatnych wtłoczeń w linii bocznej Forda Flex samochód charakteryzuje się wyjątkowo dynamicznym i nowoczesnym designem.

Ford Flex – dane techniczne i spalanie

Pojazd ten został wyposażony w jednostkę benzynową V6 o pojemności 3.5 l. Należy zaznaczyć, że jest również dostępna wersja Ecoboost (ten sam silnik 3.5 l V6, ale z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz dwiema turbosprężarkami). Dużą zaletą Forda Flex jest fakt, iż dzięki temu, że posiada moc silnika Ecoboost oraz napęd na cztery koła, samochód ten prowadzi się tak samo wygodnie, jak auto osobowe. Jego spalanie wynosi 15-20 litrów benzyny na 100 km.

Ford Flex – opinie

Właściciele Forda Flex chwalą przede wszystkim wyjątkowy design pojazdu, a także jego bardzo dobre wyposażenie. Ogromną zaletą samochodu jest napęd na cztery koła. Wielu użytkowników chwali sobie również wnętrze auta, w którym bez problemu zmieści się aż 7 osób. Skrzynia biegów pracuje płynnie, a dostęp do części (pomimo niewielu modeli) jest łatwy. Ford Flex posiada także wiele różnych schowków i uchwytów, a także dużo miejsca na nogi. Samochód został wzbogacony w skórzaną tapicerkę i podłokietniki oraz podświetlane elementy. Pomimo tego, że auto posiada wiele zalet, ma również minusy. Rozłożenie tylnych siedzeń w Fordzie Flex powoduje znaczne zmniejszenie pojemności bagażnika.

Ford Flex – cena

Ford Flex był produkowany od 2008 do 2015 roku. Jednak w 2013 roku przeprowadzono facelifting, który obejmował: atrapę chłodnicy, klosze reflektorów oraz cały pas przedni. Cena Forda Flex to kwota od 42 000 do 65 000 złotych. Trzeba pamiętać o tym, że samochód z salonu w wersji podstawowej kosztował 30 000 dolarów. Z kolei jego mocniejsza wersja z silnikiem Ecoboost 39 995 dolarów. Wersja Forda Flex z 2013 roku po faceliftingu była warta około 49 900 dolarów.  

Jeśli marzysz o sprowadzeniu dowolnej wersji Forda Flex z USA – chętnie znajdziemy dla Ciebie właściwy egzemplarz, przeczesując amerykańskie portale ogłoszeniowe i aukcje, a następnie zorganizujemy bezpieczną dostawę do Polski. Skontaktuj się z nami!