Ford Mustang to jeden z reprezentantów nowoczesnej generacji samochodów sportowych. Bycie właścicielem takiego auta to nie tylko wysoki komfort jazdy, ale również duży prestiż. Należy jednak pamiętać o tym, że kupno Mustanga z USA często staje się dużym wyzwaniem. Dlaczego? Ponieważ większość potencjalnych kupców, nie posiada konkretnej wiedzy odnośnie amerykańskiego rynku motoryzacyjnego i kosztów importu.

Na co lepiej uważać podczas zakupu Forda Mustanga

Sprowadzenie Forda Mustanga ma tylko jedną wadę, mianowicie fakt, że łatwo można stać się właścicielem uszkodzonego pojazdu, który nie jest wart swojej ceny. Kupując taki samochód, nie jesteśmy w stanie dokonać dokładnej weryfikacji jego stanu technicznego. Poza tym zostaje także kwestia opłat i formalności dotyczących transportu.

Firmy zajmujące się pośrednictwem są często w takim wypadku jedyną opcją. Korzystając z ich usług, możemy być pewni, że zakupimy w pełni sprawny model. Takie rozwiązanie daje dużo korzyści. W odróżnieniu od klientów indywidualnych firmy pośredniczące mają dostęp do ofert sprzedażowych ze wszystkich stanów. Taka pomoc to nie tylko doradztwo w zakresie kupna odpowiedniego auta, ale również realizacja wszystkich opłat celnych i formalności, które wiążą się z transportem pojazdu. Dzięki pomocy pośrednika możemy mieć pewność, że kupimy odpowiedni egzemplarz, tym samym oszczędzając dużo czasu, nerwów i pieniędzy.

Dlaczego warto sprowadzić Mustanga z USA?

Po pierwsze, Ford Mustang jest jednym z najpopularniejszych samochodów w USA, których zakup za oceanem jest wyjątkowo opłacalną opcją. Z tego względu wynikają między innymi różnice w cenie Mustangów w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

Po drugie, jeżeli nie zamierzamy długo używać Forda Mustanga, może stać się on doskonałą inwestycją. Jeżeli pojazd jest w dobrym stanie, mamy możliwość sprzedać go po znacznie wyższej cenie niż go zakupiliśmy. Miłośnicy amerykańskich pojazdów są w stanie przeznaczyć naprawdę dużą kwotę na ciekawy egzemplarz będący na terenie kraju. 

Wymieniając zalety kupna Mustanga z USA, nie możemy zapomnieć o jego cenie. Inwestując w oryginalny pojazd z USA kwota, jaką będziemy musieli przeznaczyć na samochód, może być nawet o 20-30 procent niższa, niż na rynku europejskim. Dzięki temu nabywamy pojazd od poprzedniego właściciela, który nie podwyższa ceny samochodu, wliczając koszty transportu i marże. Ponadto mamy pełny wgląd w historię pojazdu wybranego przez nas modelu.

Ile kosztuje sprowadzenie Mustanga z USA?

W trakcie zakupu auta z USA należy wziąć pod uwagę opłaty związane ze sprowadzeniem go do kraju. Poza ceną auta do kosztów powinniśmy doliczyć opłaty związane z czynnościami celnymi oraz skarbowymi. Podatek VAT w Polsce wynosi 23%, jeżeli chodzi o samochód osobowy, trzeba zapłacić 10% cła. Nie możemy również zapomnieć o akcyzie, która wynosi 3,1% za silnik o pojemności do 2.0L oraz 18,6% za silnik powyżej 2.0L.

Kolejną rzeczą jest koszt transportu. W zależności od tego, jaką jego formę wybierzemy, (transport lądowy, czy morski) jego cena może wahać się od 700-1400 USD. Ostatnią rzeczą jest prowizja za pośrednictwo, która wynosi 2500-5000 zł.