chevrolet chevelle 1968

Chevrolet Chevelle to amerykański, osobowy samochód klasy średniej i wyższej średniej, zalicza się do tzw. Muscle Cars. Po raz pierwszy został zaprezentowany w 1963 roku. Pojazd był produkowany latach 1963-1977 w Stanach Zjednoczonych w zakładach, które zostały ulokowane między innymi w: Atlancie, Baltimore czy Flint. W związku z dużymi zmianami na rynku motoryzacyjnym w USA, które pojawiły się w okolicach lat 60. XX wieku, model Chevelle został zaprojektowany przez koncern General Motors Company, ponadto był sprzedawany pod marką Chevrolet. 

Chevrolet Chevelle  – dane techniczne i spalanie

W zależności od wersji samochód był napędzany silnikiem o pojemności od 3,5 do 7,4 litra. Jego długość wynosiła 5009-5245 mm, z kolei szerokość – 1915 mm. Chevrolet Chevelle posiadał 3 i 4-biegową manualną skrzynię biegów oraz 2 i 3-biegowa automatyczną. Był dostępny w czterech wariantach nadwozia, jako 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowe kombi, 2-drzwiowe coupé i 2-drzwiowy kabriolet. Pojazd cechował się mocą od 195 do 300 KM, natomiast później pojawiły się jeszcze mocniejsze motory: 350-konny 327 i V8 „big block” 396 o mocy 375 KM.

Chevrolet Chevelle  – opinie

Chevrolet Chevelle to jeden z najbardziej klasycznych wozów typu muscle car. Wszystkie linie w tym samochodzie są proste, tak samo jest z maską i bagażnikiem. Druga generacja pojazdu cechowała się zdecydowanie nowocześniejszym wyglądem samochodu. Linie stały się bardziej agresywne, a sam pojazd wyglądał bardziej estetycznie niż wcześniej. Według wielu model Chevelle był jednym z najbardziej udanych i popularnych w ofercie firmy Chevrolet.

Chevrolet Chevelle  – cena

Chevrolet Chevelle to pojazd, który kosztuje od 110 000 zł do nawet 310 000 zł. Chevelle z 1968 roku posiada wszystko, czego potrzeba w klasycznym samochodzie. Druga generacja pojazdu zdecydowanie rozwinęła się pod kątem stylistycznym. Auto zyskało charakterystyczne, ścięte pod kątem błotniki, które łączą się z położoną pod kątem atrapą chłodnicy oraz podwójnymi, okrągłymi reflektorami.

Jeśli marzysz o sprowadzeniu dowolnej wersji Chevroleta Impala z USA – chętnie znajdziemy dla Ciebie właściwy egzemplarz, przeczesując amerykańskie portale ogłoszeniowe i aukcje, a następnie zorganizujemy bezpieczną dostawę do Polski. Skontaktuj się z nami!