Ford Crown Victoria Police Interceptor to pojazd, który od blisko 40 lat wiernie służy policji w USA. Doskonale sprawdza się zarówno na autostradach, jak i na miejskich drogach. Ford Crown Victoria Police Interceptor to kultowy samochód. Pomimo tego, że powoli zastępują go nowsze modele aut policyjnych, wciąż istnieje wiele miejsc, gdzie to właśnie ten pojazd spisuje się najlepiej.

Ford Crown Victoria Police Interceptor – lata produkcji i przeznaczenie

Ford Crown Victoria Police Interceptor jest jedną z ikon amerykańskiego stylu. Pojazd ten po raz pierwszy pojawił się w 1992 roku i był produkowany do 2011. W 1998 roku przeszedł modernizację i był dotychczas najczęściej używanym radiowozem przez amerykańską Policję. Należy zaznaczyć, że oznaczenie Interceptor było dedykowane tylko i wyłącznie na użytek Policji.

Ford Crown Victoria Police Interceptor – dane techniczne i spalanie

Police Interceptor charakteryzuje się dodatkową chłodnicą oleju, twardszym i wyższym zawieszeniem, a także inaczej skalibrowaną automatyczną skrzynią biegów. Pojazd został wyposażony w silnik benzynowy 4.6 l 2V SOHC V8 modular, a jego moc maksymalna wynosi 186,5 kW (254 KM). Długość zewnętrzna auta to 5385 mm, z kolei szerokość wynosi 1986 mm. Do 100 km/h rozpędza się w 9 s, a jego spalanie to około 15 l-20l/100 km.

Jeżeli chodzi o wyposażenie samochodu, Police Interceptor został wzbogacony o elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, elektrycznie ustawiane fotele, wspomaganie kierownicy oraz skórzaną tapicerkę. Ponadto posiada klimatyzację, system ABS, system kontroli trakcji ASR i cztery poduszki powietrzne.

Ford Crown Victoria Police Interceptor – zalety

Dużym atutem pojazdu jest fakt, iż jest wyjątkowo wygodny. Auto cechuje się dużymi przednimi fotelami, dzięki czemu siedzi się w nich komfortowo. Kolejną zaletą Ford Crown Victoria Police Interceptor jest konstrukcja ramowa, która sprawia, że pojazd jest bardzo wytrzymały i łatwy w naprawach blacharskich. Nie można zapomnieć również o tylnym napędzie, bowiem to właśnie dzięki niemu samochód doskonale sprawdza się nawet na dziurawych, wyboistych drogach.

Zachęcamy do zapoznania się z modelem Ford Crown Victoria Police Interceptor (2006), który dostępny jest w cenie 33 500,00 zł.

Jeśli marzysz o sprowadzeniu dowolnej wersji Forda Crown Victoria Police Interceptor z USA – chętnie znajdziemy dla Ciebie właściwy egzemplarz, przeczesując amerykańskie portale ogłoszeniowe i aukcje, a następnie zorganizujemy bezpieczną dostawę do Polski. Skontaktuj się z nami!