Mercedes SL 500 R129 po raz pierwszy ukazał się w 1989 roku. Pierwsze jego zmiany zostały wprowadzone w 1993 roku. Co się zmieniło? Mercedes SL zaczął być malowany na dwa kolory  (zderzaki i listwy na drzwiach były jaśniejsze od reszty karoserii). Drugi facelifting miał miejsce w 1995 roku, pojazd został wzbogacony o nowe zderzaki, system ESP, reflektory ksenonowe, a także oraz grill z sześcioma szczeblami.

Mercedes SL 500 R129 – dane techniczne i spalanie

Od początku produkcji Mercedes SL posiadał jednostki 6-cylindrowe oraz 8-cylindrowe w modelach 300 SL oraz 500 SL. Po kilku latach do gamy dołączyła również 12-cylindrowa jednostka napędowa. Najpopularniejszą i najchętniej wybieraną jednostką napędową SL jest 5-litrowe V8 z modelu SL500. Pojazd rozpędza się do 100km/h w 6,2-sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. W zależności od stylu jazdy kierowcy średnie spalanie wynosi 12–18 litrów. Pomimo tego, że silnik jest niezawodny i wyjątkowo trwały nie zaleca się montowania instalacji LPG. 

Prawie każda wersja SL została wyposażona  w skórzaną tapicerkę, klimatyzację, elektrycznie ustawiane, a także podgrzewane fotele. Jest pierwszym cabrio na świecie, które producent wzbogacał o system windshaft, czyli kratkę montowaną za fotelami, której zadaniem było zmniejszenie zawirowań powietrza i ochrona pasażerów przed wiatrem. Ponadto pojazd ten jest również jednym z pierwszych samochodów, w którym standardowo montowano system ABS.

Mercedes SL 500 R129 – opinie

Mercedes SL 500 R129 według wielu jest dobrą inwestycją. Cechuje się tym, że jest tańszy w naprawach od R 230. Należy jednak pamiętać, aby dokładnie obejrzeć silnik pod kątem wycieków, sprawdzić dach oraz pozostałe wyposażenie.

Mercedes SL 500 R129 – cena

Kwota, jaką będziemy musieli przeznaczyć na zakup auta takiego jak Mercedes SL 500 R129, wynosi ok. 33-90 tys. zł. Oczywiście cena ta zależy od stanu, rocznika, oraz wersji. Warto pamiętać o tym, że inwestycja w taki samochód może okazać się korzystna już po kilku latach od jego zakupu.

Jeśli marzysz o sprowadzeniu dowolnej wersji Mercedes SL 500 R129 z USA – chętnie znajdziemy dla Ciebie właściwy egzemplarz, przeczesując amerykańskie portale ogłoszeniowe i aukcje, a następnie zorganizujemy bezpieczną dostawę do Polski. Skontaktuj się z nami!