Ford Ranchero to samochód dostawczo-osobowy typu pickup, który był produkowany w latach od 1956 do 1979. Samochód cechował się dużym silnikiem i mechanizmami z szybkiego coupe. Ford Ranchero posiadał wiele zalet, jedną z nich była jego pojemność. Bez problemu można było przewozić w nim deskę surfingową, sprzęt jeździecki, czy inne sprzęty. 

W 1968 roku Ford Ranchero został wzbogacony o klimatyzację, medalowane lakiery, a także drewnopodobną okleinę boków nadwozia, która nawiązywała do stylistyki kombi Ford Country Squire z lat 50. W jesieni 1969 Ford Ranchero przeszedł lifting nadwozia. Wśród jednostek napędowych pojawiły się silniki RamAir 429 Cobra Jet i Super Cobra Jet. Elementami zapożyczonymi z kultowego coupe były skrzynie biegów, usztywnione maski z chwytem powietrza i zawieszenie. W 1971 roku na rynek wszedł nowy model Ranchero, który cechował się powiększoną atrapą z dużymi zderzakami. Ostatnia generacja Forda Ranchero została wyprodukowana w 1977 roku. Samochód powstał na podzespołach luksusowego coupe Thunderbird. 

Ford Ranchero – dane techniczne i spalanie

Ford Ranchero z roku 1973 charakteryzował się czterosuwowym, chłodzonym cieczą, ośmiocylindrowym silnikiem w układzie widlastym (V-8). Jego moc maksymalna wynosiła 322 km. Auto posiadało automatyczną, czterostopniową skrzynię biegów ”Cruise-O-Matic” i napęd na koła tylnej osi. Prędkość maksymalna Forda Ranchero wynosiła ok. 160–170 km/h, z kolei spalanie 8-15 L na 100 km.

Ford Ranchero – opinie

Samochód według wielu posiada piękną linię, dzięki czemu stał się klasykiem wymarłego gatunku, zastąpionego przez SUV-y, crossovery i inne produkty. Chociaż był niszowym pojazdem, zdobył popularność również poza granicami USA. Wiele osób uważa, że Ford Ranchero jest takim samym symbolem „American way of life” jak Ford Mustang Boss 429.

Ford Ranchero – cena

Kwota, jaką będziemy musieli przeznaczyć na Forda Ranchero to koszt od 26 000 zł do 70 000 zł. Tak zróżnicowana cena wynika przede wszystkim ze stanu pojazdu. Z tego powodu, jeżeli zależy nam na w pełni sprawnym pojeździe, będziemy musieli na samochód przeznaczyć więcej. 

Jeśli marzysz o sprowadzeniu dowolnej wersji Forda Ranchero z USA – chętnie znajdziemy dla Ciebie właściwy egzemplarz, przeczesując amerykańskie portale ogłoszeniowe i aukcje, a następnie zorganizujemy bezpieczną dostawę do Polski. Skontaktuj się z nami!