Ile kosztuje transport samochodu z usa

Sprowadzenie sportowego, luksusowego, amerykańskiego auta ze Stanów Zjednoczonych wiąże się z wydatkiem, jednak pomimo tego jego zakup wciąż może być opłacalny. Zastanawiałeś się nad sprowadzeniem wymarzonego samochodu z USA, ale nie wiesz, jaki jest ostateczny koszt całego przedsięwzięcia? Poniżej podajemy konkretne informacje na ten temat, zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Koszt sprowadzenia auta z USA

To, ile faktycznie zapłacimy za sprowadzenie samochodu z USA, zależne jest od wielu czynników. Na finalny koszt wpływają między innymi opłaty związane z czynnościami celnymi oraz skarbowymi. Dla przykładu podatek VAT w Polsce wynosi 23%, jednak w Niemczech wynosi on zaledwie 19%. Za samochód osobowy trzeba zapłacić 10% cła, ale należy pamiętać o tym, że auta zabytkowe nie są nim objęte. Podczas procesu sprowadzania pojazdu z USA trzeba również uwzględnić akcyzę, która wynosi 3,1% za silnik o pojemności do 2.0L, a także 18,6% powyżej 2.0L. W przypadku, w którym korzysta się z usług firmy, która zajmuje się transportem samochodów zagranicznych, należy dodać do tego również prowizję za pośrednictwo (2500-5000 zł). Nasza firma stara się odpowiednio dostosowywać swoją ofertę do wymagań oraz oczekiwań Klientów. Z tego powodu oferujemy przystępne i konkurencyjne ceny.

Jaki jest koszt transportu auta z USA?

Poza opłatą za samochód, opłatą skarbową i celną do ostatecznego kosztu należy doliczyć również koszt transportu pojazdu ze Stanów Zjednoczonych. Cena transportu jest zależna przede wszystkim od tego, w jaki sposób przewieziesz auto, tzn. jak długa trasa będzie pokonana transportem lądowy, a jak długa morskim (700-1400 USD). W celu zmniejszenia stawki dobrym pomysłem może okazać się wybór samochodu, który znajduje się stosunkowo blisko docelowego portu. Dzięki temu w znacznym stopniu zaoszczędzisz na transporcie drogowym, co przyczyni się do zmniejszenia kosztów. Koszt tego etapu transportu wynosi od 100 do 1200 USD. Trzecią opłatą transportową jest przewóz samochodu z portu w Europie pod adres docelowy. Z racji, iż większość samochodów sprowadzanych z USA posiada rozwiązania niezgodne z obowiązującymi w europejskim prawie drogowym (np. światła), musimy opłacić przewóz pojazdu przez firmę transportową. Zwykle opłata ta wynosi ok. 1000-1500 zł. Jeżeli uznamy, że pojazd spełnia przedstawione wcześniej warunki, zajmujemy się przygotowaniem wstępnego raportu w sprawie samochodu. Ponadto jesteśmy w stanie wynegocjować dla Ciebie najniższe stawki.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

Myślałeś o sprowadzeniu samochodu z USA, jednak nie jesteś wystarczająco co do tego przekonany? Skontaktuj się z naszymi pracownikami za pomocą telefonu bądź formularza kontaktowego, który znajduje się na naszej stronie internetowej. Zamówienia realizujemy dla Klientów z całej Polski i z zagranicy. Ponadto chętnie objaśnimy Ci wszystkie kroki związane z transportem auta z USA oraz wytłumaczymy, co ma wpływ na ostateczną cenę za wykonanie usługi. Zapraszamy do kontaktu.