Ford Fairlane to samochód produkowany od 1955 do 1970 roku. Pierwsza generacja tego pojazdu cechowała się charakterystycznymi, masywnymi proporcjami z dwukolorowym malowaniem nadwozia i motywem łukowych przetłoczeń na karoserii. W zależności od wyposażenia auta, pojazd można było uzyskać w wielu wariantach nadwoziowych.

Ford Fairlane – dane techniczne i spalanie

Druga generacja Forda Fairlane ukazała się w 1957 roku. Pojazd cechował się chromowaną atrapą chłodnicy, rozbudowanymi, skrzydlatymi, tylnymi nadkolami oraz niżej osadzonymi reflektorami. Model ten był dostępny w wersji z 3-biegową automatyczną skrzynią biegów i 3-biegową manualną skrzynią biegów. Można było nabyć go z silnikiem: L6 2.2l Mileage Maker, V8 3.1l Thunderbird, V8 2.9l Thunderbird, V8 3.5l Interceptor oraz V8 3.3l Interceptor.

Ford Fairlane z silnikiem COBRA charakteryzuje się pojemnością 5,0 litrów i mocy 220 KM. Z biegiem czasu kierunek stylistyczny marki został nieco zmieniony. Ford Fairlane charakteryzował się wyraźnie zaakcentowanym przetłoczeniem, które biegło przez całą długość nadwozia. Pojazd został również wzbogacony w obły tylny błotnik, a także podwójne, pionowo umieszczone reflektory.

Ford Fairlane – opinie

Jazda Fordem Fairlane według wielu to czysta przyjemność. Auto prowadzi się pewnie, a skrzynia zmienia biegi płynnie. Samochód jest duży i wyjątkowo wygodny. Ogromny bagażnik sprawia, że spokojnie można udać się autem na dłuższą wycieczkę.

Ford Fairlane – cena

Ile będziemy musieli zapłacić za Forda Fairlane? Jest to koszt od 12 000 zł do 125 000 zł. Za auto w lepszym stanie oczywiście będziemy dać więcej. Jednak jeżeli zależy nam na w pełni sprawnym pojeździe, warto zainwestować w samochód nieco więcej.

Jeśli marzysz o sprowadzeniu dowolnej wersji Ford Fairlane z USA – chętnie znajdziemy dla Ciebie właściwy egzemplarz, przeczesując amerykańskie portale ogłoszeniowe i aukcje, a następnie zorganizujemy bezpieczną dostawę do Polski. Skontaktuj się z nami!