Lincoln Town Car był produkowany od 1981 do 2011 roku. Posiada trzy generacje i charakteryzuje się tym, że jako pierwszy sedan na świecie uzyskał pięć gwiazdek w każdej kategorii amerykańskich testów zderzeniowych. Lincoln Town Car to wyższa klasa średnia aut osobowych. Model ten bazuje na Fordzie Crown Victoria i jest flagową limuzyną firmy Ford.

Lincoln Town Car – dane techniczne i spalanie

Samochód posiada automatyczną skrzynię biegów, 5-6 siedzeń, 4 drzwi, a także napęd na tylną oś. Jego wymiary w wersji standardowej to 5,49 metra, z kolei wersja przedłużona wynosi 8,5 metra. Lincoln Town Car posiada silnik V8 o pojemności 4601 cm3. Został wyposażony w 190-239 koni mechanicznych, a jego maksymalna moc określana jest na 140-162 kW. Należy zaznaczyć, że Lincoln Town Car nie nadaje się do sportowej i dynamicznej jazdy. Do setki przyspiesza w 9,5 sekundy, a jego maksymalna prędkość to 177 km/godzinę. Spalanie pojazdu wynosi 12,3 – 14,1 litra paliwa na 100 km.

Lincoln Town Car – opinie

Pojazd ten wbrew pozorom ma wiele cech wspólnych z  amerykańskimi radiowozami i taksówkami. W Kanadzie i w USA był to najdłużej seryjnie produkowany sedan. Samochód posiada miękkie zawieszenie, przez co nie jest za dobrze przystosowany do jazdy po Europie. Nie zmienia to jednak faktu, iż jego przedłużona wersja jest wykorzystywana jako limuzyna, która na spokojnie pomieści nawet 14 osób. 

Układ napędowy pojazdu przez wielu jest określany jako oszczędny i bezawaryjny, ponadto pracuje cicho i bez wysiłku. Fabryczne nagłośnienie pojazdu jest bardzo dobrej jakości, a moc silnika jest wystarczająca jak na te wymiary samochodu. Atutem tego modelu jest również fakt, iż posiada duży pojemny bagażnik. Podsumowując Lincoln Town Car to pojazd wyjątkowo solidny, komfortowy, a przede wszystkim bezpieczny.

Lincoln Town Car – cena

Lincoln Town Car to wydatek 50,000 – 181,600 zł. Oczywiście wpływ na cenę ma jego stan i rok produkcji. Pomimo tego, że jest on cenowo bardziej dostępny niż kiedyś, jeszcze do niedawna uchodził za pojazd przeznaczony tylko dla amerykańskich milionerów.

Jeśli marzysz o sprowadzeniu dowolnej wersji Lincolna Town Car z USA – chętnie znajdziemy dla Ciebie właściwy egzemplarz, przeczesując amerykańskie portale ogłoszeniowe i aukcje, a następnie zorganizujemy bezpieczną dostawę do Polski. Skontaktuj się z nami!