Każdy choć raz w swoim życiu słyszał nazwę Ford Mustang. Legendarny, sportowy samochód, którego produkcja ruszyła już w 1964 roku. Co prawda pojazd miał wiele odsłon, które ciągle ewoluowały, jednak jego klasa i elegancja wciąż pozostała taka sama. Ford Mustang to pierwszy samochód, który należy do segmentu amerykańskich aut sportowych typu pony car. Rodzaj ten odznacza się dość mocno wyrazistą stylistyką, kompaktowym nadwoziem oraz silnikiem o dużej mocy. Podczas etapu projektowania pojazdu sugerowano się wyglądem Forda Falcona, jednak Ford Mustang na przestrzeni lat dorobił się o tyle unikatowego stylu, że stał się jednym z najbardziej kultowych pojazdów, jakie istniały. 

Ford Mustang – dane techniczne

W dzisiejszych czasach nadwozie, które wykorzystuje się do samochodów marki Ford Mustang to głównie coupé oraz kabriolet. W przeszłości wykorzystywano również typy takie jak: hardtop, fastback czy hatchback. Jakie wymiary posiada Ford Mustang? Jego konstrukcja mierzy sobie długość do 4784 mm, natomiast szerokość wynosi od ok. 1730 mm w modelach starszych, do 1900 mm w modelach nowszych. Mustang w zależności od wersji charakteryzuje się wysokością od 1270 do 1420 mm. Pierwotnie samochód miał posiadać dwa miejsca siedzące, jednak pomysł ten porzucono jeszcze w fazie projektowania prototypu. Finalnie pojazd posiada cztery siedzenia. Pojazd ze znakiem konia na tle pasków w kolorze flagi Stanów Zjednoczonych już na samym początku oferował silniki V8 o mocy nawet do 320 KM. Aktualnie najmocniejszą jednostką jest silnik 670-konny z modelu Shelby GT500.

Fot. Unsplash

Ford Mustang – spalanie

Około 9–12 l/100 km – tyle wynosi średni spalanie Forda Mustanga. Spalanie podczas poruszania się po mieście może liczyć do 18 litrów na 100 km. Jeżeli jeździmy Mustangiem piątej generacji posiadającym silnik V6, średnie spalanie to 12 litrów, natomiast z silnikiem 5.4 Turbo jest to już 20 litrów na 100 km.

Ford Mustang – opinie

Ford Mustang to niezwykle prestiżowe auto, które daje ogromną satysfakcję podczas poruszania się po drodze. Przez wielu ceniony jest za niepowtarzalny styl oraz szybkość. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to również rzecz materialna, która może ulec zniszczeniu. Agresywna jazda może być przyczyną psucia się skrzyni biegów oraz dyferencjału. Nie wspominając już o nagrzewaniu się tunelu środkowego. Jeżeli planujesz używać pojazdu do jazdy po polskich drogach, zwróć uwagę na sztywne i niskie zawieszenie auta, ponieważ może dojść do zużywania się np. tylnych wahaczy lub tulei. W przypadku, pojedziesz spokojnie, nie musisz się martwić o to, że osprzęt Mustanga zużyje się w krótkim czasie, co za tym idzie koszta, jakie poniesiesz na eksploatację auta, nie powinny być duże.

Fot. Cragislist

Ford Mustang – cena

Ford Mustang prosto z salonu kosztuje już od 150 tys. zł, natomiast jeśli chcesz zakupić samochód używany, ceny Mustangów zaczynają się od około 30 tys. zł.

Jeśli marzysz o sprowadzeniu używanego klasycznego Mustanga z bogatym wyposażeniem, prosto z USA, w dobrej cenie – skontaktuj się z nami!