Czy myślałeś kiedyś nad zakupem auta z silnikiem V8, ale rezygnowałeś dlatego, że takie pojazdy są zwyczajnie za drogie? Dzięki poniższemu zestawieniu przekonasz się o tym, że istnieje możliwość nabycia taniego samochodu z silnikiem V8, jeżeli oczywiście klasa, wiek oraz pochodzenie auta nie odgrywają u Ciebie istotnej roli. Spośród wszystkich dostępnych pojazdów wybraliśmy najtańsze modele amerykańskie, które posiadają silnik V8. Stan techniczny nie był brany pod uwagę, liczyło się dla nas jedynie to, czy samochód jest na chodzie oraz czy może być zalegalizowany w Polsce. Zapraszamy poniżej.

Chevrolet

Najtańsze auto marki Chevrolet z silnikiem V8 dostępne jest w cenie 23 tys. zł. W celu zakupu samochodu tego producenta dobrze jest zdecydować się na SUV-a. Pomysł zakupu kultowego Camaro może okazać się nietrafiony, ponieważ jeżeli zależy nam na tym, aby cena nie była wysoka, decydujemy się tym samym na silnik V6. Popularnym tanim modelem są Corvette. Generacje C3 i C4 można nabyć za mniej niż 30 tys. zł. 

Chevrolet Corvette C4 – budżetowy supersamochód

Ford

Istnieje możliwość zakupu używanego Forda z silnikiem V8, jednak mogą to być auta takie jak: pick-upy serii F, amerykańskie SUV-y Expedition oraz Explorer, a także sportowe Mustangi. Silnik V8 możemy znaleźć tylko w drugiej generacji Explorera oraz w pierwszej Expedition. O wiele łatwiej jest dostać Forda Expedition niż Forda Explorera, z tego powodu, iż rynek Explorera został zdominowany przez 4-litrowe V6. Większych motorów możemy doszukać się dopiero w autach trzeciej generacji, jednak koszt, jaki będziemy musieli ponieść, jest również wyższy, bowiem wynosi od 35 tys. zł w górę. Lepszym wyborem okazuje się Expedition, gdyż można znaleźć parę ofert, które zaczynają się od 15 tys. zł. Jeżeli chodzi o Forda Mustanga, nie mamy zbyt dużego wyboru i musimy zdecydować się na, niezbyt stylową generację czwartą. Wersja GT jest wyceniana od 10 do 30 tys. zł.

Ford F 150 – fot. Craigslist

Cadillac

Model De Ville możemy zakupić dosyć tanio, jednak większość z nich to limuzyny, a te raczej nie nadają się do jeżdżenia po drodze każdego dnia. Cadillaca De Ville z napędem klasycznym piątej generacji nie dostaniemy taniej niż za 40 tys. zł, z tego powodu, iż są one uznawane już za klasyki. Jeżeli chcemy wydać około 27 tys. zł, musimy zdecydować się na FWD.

Cadillac De Ville – fot. Craigslist

Jeep

Model Grand Cherokee ZJ z jednostką 5,2 i 5,9 l możemy nabyć już za mniej niż 15 tys. zł. Samochodów tego typu na rynku jest bardzo dużo. Dzięki temu mamy sporą swobodę wyboru. Najtańszy samochód typu Jeep z silnikiem V8 zakupimy za 6-7 tys. zł, za najdroższy możemy dać około 15 tys. zł. 

Lincoln

Lincoln Town Car to samochód rodem z klasyki kina akcji. Odznacza się 4,6-litrowym V8. Można go zakupić już za jedyne 20 tys. zł, jednak zdecydowaną większość stanowią limuzyny. Jeżeli zależy Ci na tanim pojeździe z silnikiem V8 w amerykańskim stylu, Lincoln Town Car jest znakomitym wyborem.

Lincoln Town Car – fot. Craigslist

Chrysler i Dodge

Chrysler model 300M z silnikiem V8 to koszt ok. 30 tys. zł. Dodge jest odpowiednikiem Chryslera, jednak w tym przypadku są to pick-upy. Dodge Dakota nie zawsze posiada silnik V8, a jego cena to koszt poniżej 30 tys. zł. Z kolei Dodge RAM, którym jeździł strażnik Teksasu, można nabyć od 10 do 25 tys. zł.

Szukasz firmy, która sprowadzi dla Ciebie tanie używane auto z USA z silnikiem V8? Skontaktuj się z nami!