Chevrolet Camaro to pionier spośród samochodów typu muscle cars oraz pony cars. Jest jednym z flagowych produktów General Motors. Chevrolet Camaro pierwszy raz pojawił się w 1966 roku jako alternatywa na konkurencyjnego Forda Mustanga. Na przestrzeni lat mogliśmy zaobserwować wiele różnych wydań Chevroleta Camaro. Gdy doszło do wycofania ze sprzedaży czwartej generacji pojazdu, jeden z gigantów przemysłu motoryzacyjnego udostępnił nam nowy prototyp Chevroleta Camaro, który swoim wyglądem nawiązuje do jego pierwszych wersji. Dodatkową ciekawostką jest pochodzenie nazwy modelu, bowiem ‘’Camaro’’ w języku francuskim oznacza: towarzysza, przyjaciela.  

Chevrolet Camaro – dane techniczne i spalanie

Chevrolet Camaro to dobrze znany samochód sportowy mający sporą rzeszę odbiorców. Nie powinien więc nikogo dziwić fakt, iż jego popularność wciąż rośnie. Przejdźmy teraz do serca auta, czyli silnika. Camaro w wersji podstawowej cechował się silnikami rzędowymi generującymi 140 oraz 155 KM. Największym silnikiem Chevroleta Camaro odznaczała się jednostka V8 o pojemności 7 litrów, która generowała moc 430 KM. Co się działo z mocą? Otóż za pośrednictwem dwustopniowej lub trzystopniowej przekładni automatycznej bądź czterobiegowej skrzyni ręcznej była ona przekierowywana na tylną oś. Chevrolet Camaro wersji silnikowej 2.0 spalanie silnika wynosi pomiędzy 9-11 litrów, natomiast w wersji 5.0 i 6.2 spalanie oscyluje od 12 do 16 litrów na 100 km.

Chevrolet Camaro – cena

Za wersję LT1 Chevroleta Camaro z silnikiem 461 KM i 20-calowymi kołami z oponami całorocznymi będziemy musieli zapłacić około 134 tys. złotych. Dodatkowo istnieje możliwość połączenia silnika z dziesięciobiegową, automatyczną przekładnią bądź z manualną sześciobiegową skrzynią biegów.

Fot. Craigslist

Chevrolet Camaro – opinie

Chevrolet Camaro to pojazd stosunkowo tani w utrzymaniu. Rzadko się psuje i posiada dobre właściwości jezdne, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż jest muscle carem. Dużą zaletą jest silnik V8, a także pojemny bagażnik. Należy zwrócić uwagę na to, aby regularnie kontrolować poziom między wymianami oleju, ponieważ silnik V8 cechuje się tym, że posiada tendencję do dużego zużywania go. Jeżeli chodzi o wskazanie minusów Camaro, jest to niewątpliwe spore spalanie, a także słaba widoczność z kabiny.

Jeśli marzysz o sprowadzeniu dowolnej wersji Chevroleta Camaro z USA – chętnie znajdziemy dla Ciebie właściwy egzemplarz, przeczesując amerykańskie portale ogłoszeniowe i aukcje, a następnie zorganizujemy bezpieczną dostawę do Polski. Skontaktuj się z nami!